Меню

Кращі позики в соцмережах

Сума
250 15 000
Термін
5 днів 30 днів
Кредит онлайнБлог10 фактів та порад про кредити, про які ви не знали

10 фактів та порад про кредити, про які ви не знали

1. Більш детальна інформація про вас – нижче відсоток по кредиту

Позичили б ви гроші знайомому, в якому не особливо впевнені? Навряд чи. Банк так само страхує себе і видає кредити тільки надійним позичальникам. Заручитися підтримкою кредитора й отримати позику під низький відсоток можуть:

  • Володарі позитивної кредитної історії. Банки добре ставляться до тих, хто вже мав раніше кредити й справно виплачував їх без прострочень.
  • Зарплатні клієнти банку. Якщо ви отримуєте зарплату на карту банку, він бачить, що на вашому рахунку регулярно є кошти й проблем з виплатою кредиту у вас бути не повинно.
  • Ті, хто зможуть підтвердити свою платоспроможність. Не зайвим буде, якщо крім стандартної довідки про доходи з місця роботи, ви пред’явіть співробітникам банку документи на будинок, машину, закордонний паспорт зі штампами про в’їзди й виїздах, страховий поліс, виписки про рахунки в інших банках.

Але як зменшити відсоток по кредиту і отримати гроші без відмови, наприклад у МФО?

Для цього при заповненні анкети на позику вкажіть про себе якнайбільше інформації. Не пропускайте жодне з полів в анкеті, а при можливості у розділі “Про себе” напишіть свої додаткові джерела доходу, а також чи часто подорожуєте, і куди. Ось подивитесь – це позитивно зіграє при оцінюванні вас як клієнта.

2. Страховка в банку не завжди обов’язкова

Під час отримання кредиту співробітники банку часто пропонують оформити страховку на кредит. Брати її потрібно тільки:

  • якщо ви оформляєте іпотечний кредит, то обов’язково потрібно застрахувати житло. У разі державних іпотечних програм потрібно мати страховку життя;
  • це річ, яку ви залишаєте під заставу позики.

У будь-якому іншому випадку ви маєте повне право відмовитися від страхування кредиту, відразу або протягом двох тижнів після його оформлення. Банк може піти на хитрість і примусити клієнта взяти страховку, підвищуючи без неї процентну ставку. Але навіть в такому випадку є варіант заощадити. Послуги страхування можуть надавати й інші страхові компанії, акредитовані банком. Ціни на страховку у них можуть виявитися дешевше, завжди звертайте на це увагу.

3. Щоб взяти кредит потрібна згода чоловіка (або дружини)

Якщо ваш чоловік вирішить взяти кредит, він не зможе зробити цього без вашої письмової згоди. Згода на це повинна бути завіреним у нотаріуса. Ця вимога зазвичай прописується при взятті кредитів на велику суму, на кшталт іпотечних.

4. Де дізнатися реальну вартість кредиту

Уважно читайте те, що збираєтеся підписати. Часом самі незручні, але важливі моменти кредитного договору прописують в кінці і дрібним шрифтом, на них теж звертайте увагу. Краще знати заздалегідь, що вас чекає. Перед походом в банк проконсультуйтеся зі знайомими, які добре розбираються у фінансах. Якщо під час оформлення вам щось незрозуміло, не соромтеся ставити питання співробітникам банку, запитайте про можливі переплати у вигляді прихованих платежів або комісій. Так ви зможете дізнатися реальну вартість кредиту. Суму повної вартості кредиту так само можна знайти на першої сторінки договору, знаючи її можна підрахувати, скільки доведеться переплатити за кредит.

Ще один важливий пункт, на який варто звертати особливу увагу – щомісячний платіж. Щоб не мати проблем надалі і не зіпсувати свою кредитну історію, потрібно вносити точну суму платежу. Робити це бажано заздалегідь, особливо з урахуванням вихідних і свят. Іноді за переклад може стягуватися додаткова комісія, дивлячись, де ви будете платити.

5. Вигідніше переплачувати за мінімальним платежем

Виплата по кредиту складається з двох частин – оплати тіла кредиту і відсотків по ньому. Мінімальний щомісячний платіж покриває саме процентну ставку і лише невелику частину тіла кредиту. Щоб не переплачувати зайвого, краще в першу чергу розрахуватися з виплатою основного боргу, щоб зменшити відсотки по ньому. Так, якщо ви будете щомісяця переплачувати за мінімальним платежу, ви зможете погасити кредит достроково.

6. Банк повинен схвалити дострокове погашення

Якщо ви захочете достроково виплатити борг і заощадити на відсотках, потрібно буде заздалегідь попередити про це банк. Він повинен дати на це згоду і встановити, за який час і як ви зможете це зробити.

Такі дії з вашого боку записуються і, надалі, інші банки будуть бачити це в вашої кредитної історії.

Порада: зверніть увагу на експрес кредити від МФО. Такі кредити завжди можна погасити достроково без попередження фінансової установи. Що зручно і просто.

7. Після розлучення кредит можна розділити

Якщо ви зумієте довести в суді, що кредит був узятий в обопільних інтересах сім’ї, після розлучення ви зможете «поділити» виплату боргу. Для цього і потрібна згода чоловіка при оформленні кредиту. Якщо вам якимось чином вдалося взяти кредит без відома другої половини або брали ви його чисто на свої потреби, то і платити за це доведеться самому.

8. Можна рефінансувати кредит і платити менше відсотків

Навіть якщо вам не пощастило, і ви колись взяли кредит з не дуже вигідною ставкою, є варіант, як зробити її виплату менш болючою. Постійно стежте за новими пропозиціями банків. Іноді, щоб залучити нових користувачів, вони можуть пропонувати кредити на більш вигідних умовах. В такому випадку взяти новий кредит під низький відсоток і «перекрити» їм старий вигідніше, ніж платити його.

Так само банки пропонують послугу рефінансування – об’єднання декількох кредитів в один. Якщо вам зручніше платити всі кредити в одному місці, одним платежем, та й за нижчою ставкою, то чому б не скористатися цим? Кожен банк рефінансує кредит на своїх умовах, добре ознайомтеся з ними перш ніж підписувати договір.

9. Не ховайтеся від банку, якщо не можете платити кредит

Не потрібно думати, що проблема зникне, якщо її ігнорувати. Це не призведе ні до чого хорошого. Якщо у вас виникли фінансові труднощі, і ви не можете впоратися з виплатою кредиту – чесно розкажіть про це в банку. Він зацікавлений в тому, щоб отримати свої гроші назад, і може піти вам на зустріч і допомогти з виплатою кредиту. Вам можуть запропонувати реструктуризувати кредит – продовжити його виплату, надати кредитні канікули, знизити ставку кредитування. Але зробить він це, якщо виплачувати борг ви не можете на підставі серйозних обставин (скорочення на роботі, хвороба).

10. Разом зі спадщиною можна отримати борги по кредиту

Не завжди спадок означає тільки отримання чого прибуткового, разом з грошима, майном, можна отримати «в подарунок» борги по кредиту, причому зі штрафами та пенею за неустойку. Але це не означає, що вам обов’язково доведеться платити за померлого родича. Згідно із законом, борг не може перевищувати за своєю вартістю весь спадок. Тобто якщо, наприклад, улюблена бабуся залишила вам у спадок будинок вартістю 100 тисяч гривень і кредитний борг на 200 тисяч, банку ви повинні віддати тільки 100 тисяч. Ну, або ви маєте право відмовити від спадщини повністю.