Меню

Кращі позики в соцмережах

Сума
250 15 000
Термін
5 днів 30 днів
Кредит онлайнБлогНавіщо потрібна страховка на кредит?

Навіщо потрібна страховка на кредит?

Страховка на кредит дуже часто недооцінюється. Статистика свідчить про те, що останнім часом все більше українців оформляють позики на покупку побутової техніки, електроніки, поїздок за кордон на відпочинок або інші потреби. Власні доходи не дозволяють покрити покупку або оплату бажаних товарів і послуг, так що доводиться брати споживчий або інший кредит. Кредитні кошти, дозволяють реалізувати все задумане, але іноді трапляється так, що з тих чи інших причин повернути їх позичальник не в змозі. Навіть об’єктивні, не залежні від нас обставини – скорочення на роботі, хвороба, втрата майна або смерть близького родича не звільняють від сплати кредиту. Щоб убезпечити себе в таких ситуаціях, є сенс задуматися про необхідність страхування позики.

Для чого потрібна страховка на кредит?

Послугу страхування позик пропонують відразу ж під час його оформлення або по завершенню всіх формальностей. Часто буває так, що позичальник не має снаги правильно оцінити свої фінансові можливості і потрапляє в непередбачені ситуації, які надалі приносять чимало проблем. Щоб уникнути цих проблем і не зіпсувати кредитну історію при оформленні кредитів в банку і продумали систему страхування позик. Найчастіше страховку пропонують при оформленні:

  • кредитів готівкою;
  • автолізингу;
  • іпотеки;
  • споживчих позик;
  • онлайн-кредитуванні.

Без оформлення страховки, банк може зажадати від користувача надати в якості застави майно або призначити поручителя, які будуть гарантувати повернення боргу. МФО України працюють трохи за іншою схемою. При видачі мікрокредитів, вони не вимагають оформлення страховки, але включають її у вартість послуги, щоб убезпечити себе на випадок форс-мажорів.

Чи можна відмовитися від страховки на кредит?

Згідно із законом, послуга страхування кредитів не є обов’язковою у всіх випадках кредитування. Користувач має повне право відмовитися від даної послуги, але на жаль не всі знають про це і банки користуються цим, оформляючи страховку без його відома. Щоб уникнути цього, позичальнику слід самостійно уточнювати цей момент під час оформлення договору на кредит, необхідність вносити страхові внески повинна бути прописана саме там. Але слід враховувати, що банк має право відмовити в отриманні кредиту, якщо клієнт відмовляється від послуги страхування.

Існує кілька варіантів, як відмовитися від нав’язуваної покупки страховки:

  1. По-перше, замість страхування ви можете надати заставу – нерухомість, транспортні засоби. Таким чином, кредитор гарантує собі повернення виданих коштів, і необхідність страхувати себе як-небудь ще відпадає.
  2. По-друге, ви можете звернутися за допомогою до кредитного брокера, який займеться складанням кредитного договору замість вас. Він зможе виключити з нього всі небажані пункти, в тому числі і необхідність внесення страхових внесків. Однак його послуги так само не безкоштовні і можуть скласти чималу частину витрат від отриманого кредиту. Послуги брокера вигідні в тому випадку, якщо мова йде про значну суму позики.

Переваги та недоліки кредитного страхування

Одним з головних плюсів даної послуги є те, що це шанс убезпечити себе на випадок форс-мажорних обставин, які можуть перешкодити вам виконати свої кредитні зобов’язання. Крім того, згода на покупку страховки значно підвищує ваші шанси отримати кредит онлайн, навіть з поганою кредитною історією. У більшості це стосується банків, які ретельно перевіряють кредитні досьє своїх потенційних клієнтів і страхуються від шахраїв і неплатників.

Обов’язковим є страхування під час оформлення іпотеки, яка має на увазі тривалий термін погашення. Виплата боргу розтягується на довгі роки, під час яких може статися безліч непередбачених обставин – хвороба, скорочення на роботі, втрата джерела доходів і багато іншого. Саме тому від страховки в даному випадку відмовитися не можна, хоча вона і значно збільшує вартість самого кредиту. У цьому головний мінус обов’язкового страхування позик. Серед інших мінусів можна виділити також:

  • необхідність регулярно вносити плату за страховку;
  • висока вартість (іноді навіть вище відсоткової ставки);
  • складність в доказі настання страхового випадку.